BİLGEM Mühendislik Sanayi Ticaret Ltd. 2001 yılında imalat, mühendislik, danışmanlık faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş bir şirkettir.  Merkezi Antalya ‘da olan şirketimiz “NAVARCHS” ticari markası ile faaliyet göstermektedir.  Üretimlerinde ve sağladığı hizmetlerde dizayn safhasından imalata kalite, teknoloji, güvenliği ve  zamanında teslimatı vazgeçilmez unsurlar olarak belirlemiş bulunmaktadır.

Denizcilik Sektörüne yönelik başlıca faaliyet alanları içinde denizcilik sektörünün ihtiyaç duyduğu tekne ve deniz araçları üretimi, gemi inşa mühendisliği faaliyetleri içinde yer alan dizayn, proje çizim ve  hesapların üretimi yer almaktadır. Bugüne kadar 50’yi aşkın yat ve çeşitli deniz araçlarının projeleri ve hesaplarında imzamız bulunmaktadır. Proje üretiminin yanı sıra imalatçılara üretim ve üretim yöntemleri, malzeme kullanımı desteği ile danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

İmalatını yaptığımız çelik, ahşap ve fiber gövdeli yatların yanı sıra tamamen gezi ve sportif amaçlı, hizmet ve turizm amaçlı ürettiğimiz modellerimiz bulunmaktadır.  Ayrıca, isteğe uygun model tasarımı ve projelendirme ile üretim yaparak her türlü amaca uygun deniz aracı tarafımızdan imal edilebilmektedir.

Çelik, ahşap ve polyester tecrübe ve üretim kapasitemizi denizcilik sektörü dışındaki imalat sanayinde kullanmaktayız. İmalattaki tecrübemiz ve imkanlarımızı özellikle ev, otel, işyeri mobilyaları ve dekorasyonunda ahşap işleri imalatları ve polyester uygulamaları için kullanmaktayız.